Mój wszechświat

Ponieważ wszystkiego, co najważniejsze nauczyłem się w przedszkolu...

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Zasłyszane
Zasłyszane

Toksyczne powietrze w Rudzie Śląskiej? Władze milczą

Email Drukuj PDF
Planowana budowa spalarni śmieci w Rudzie Śląskiej to poważny problem. Rak płuc, zaburzenia hormonalne, niedonoszone ciąże, nieprawidłowy rozwój dzieci - to tylko niektóre skutki, z którymi mogą liczyć się mieszkańcy, jeśli przedsięwzięcie dojdzie do skutku. Tymczasem urzędnicy nabierają wody w usta.
Zmieniony: Poniedziałek, 10 października 2016 21:46
 

O czym nie można rozmawiać w Rudzie Śląskiej?

Email Drukuj PDF
Nie spalarni śmierciW poniedziałek, 17.10.2016, w Rudzie Śląskiej odbyło się spotkanie władz miasta z mieszkańcami. Niestety, kiedy na sali padły pytania związane z planowaną budową spalarni śmieci, prezydent opuściła salę. Czy to oznacza, że mieszkańcy są skazani na życie w zanieczyszczonym środowisku?
Zmieniony: Piątek, 21 października 2016 21:14
 

Przewodnik turystyczny po Zabrzu - film z 1997 r.

Email Drukuj PDF

Przewodnik turystyczny po Zabrzu z 1997 r., który umieściłem na Youtube'ie został zauważony przez portal naszemiasto.pl.

Poniżej filmik i odnośnik do artykułu.

http://zabrze.naszemiasto.pl/artykul/862384,pamietacie-jak-wygladalo-zabrze-w-2002-roku-zobaczcie,id,t.html

 

Masz Neostradę = nie wyślesz poczty

Email Drukuj PDF

Telekomunikacja Polska SA 1 grudnia 2009 r. zablokowała użytkownikom Neostrady wysyłanie poczty przez standardowy port 25, w wyniku czego, jeśli korzystasz z programów pocztowych np. Outlook Express czy Mozilla Thunderbird, nie wyślesz już poczty.
Klienci Telekomunikacji Polskiej, których dotyczyła zmiana ruchu pocztowego na porcie 25 otrzymali (i pewnie nie przeczytali) dodatkowe informacje wraz z rachunkiem za usługi TP.
Aby móc wysłać e-maila, należy zmienić konfigurację programów pocztowych - ustawić numer portu SMTP na 587 lub 465 (w przypadku połączenia szyfrowanego), postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami.

 

Usunąć śledzika

Email Drukuj PDF

sledzikNasza Klasa jakiś czas temu wprowadziła do swojego serwisu Śledzik - portalowy komunikator umożliwiający porozumiewanie się w czasie rzeczywistym pomiędzy użytkownikami. Ale wielu użytkownikom Naszej Klasy ta aplikacja nie przypadła do gustu.

Wpisywanie w Śledziku haseł typu "5P13RD4L4J-5L3D21U" czy "kjd-49043u-43rv-vdsvggZ-6745DE" nic nie daje, a tylko wyprowadza z równowagi innych użytkowników Naszej Klasy.

Oto prawdziwe sposoby na usunięcie Śledzika w popularnych przeglądarkach zaczerpnięte ze strony technologie.gazeta.pl.

Więcej...

Zmieniony: Czwartek, 30 października 2014 23:02
 

Świat gasi światło

Email Drukuj PDF

28 marca 2009 r. o godz. 20.30 ciemność spowije 82 państwa, prawie 2500 miast w tym 65 stolic. Ozdobne iluminacje słynnych budowli oraz światła firmach, instytucjach publicznych i w domach zwykłych ludzi zgasną w ramach akcji WWF "Godzina dla Ziemi" (Earth Hour). To ogólnoświatowe przedsięwzięcie to bezprecedensowy apel o powstrzymanie zmian klimatu. W Polsce do akcji WWF oficjalnie przyłączyły się 33 miasta, ale światła zgasną łącznie w 540 miejscowościach na terenie naszego kraju.

Polacy przejmują się zmianami klimatu

Tegoroczna "Godzina dla Ziemi" WWF spotkała się z rekordowym zainteresowaniem na całym świecie, w tym również w Polsce. W zeszłym roku do akcji WWF przyłączyły się oficjalnie dwa polskie miasta, w tym… 33! Swój udział zgłosilli mieszkańcy łącznie 540 miejscowości w całym kraju. Ten wzrost zaangażowania Polaków w akcje związane z powstrzymaniem zmian klimatu potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych pro bono dla WWF przez SMG/KRC. Chęć wspierania tego typu inicjatyw jeszcze 5 lat temu wyrażało jedynie 3 proc. osób zainteresowanych pomocą organizacjom ekologicznym, w 2005 r. 12 proc., a w roku 2008 już co czwarta osoba z tej grupy.

Zmieniony: Piątek, 21 października 2016 21:15